TOALETY PUBLICZNE

Toalety publiczne ATP WC TOP, WC MINI. Budotechnika - polski lider w projektowaniu i produkcji nowoczesnych, ekonomicznych i uniwersalnych szaletów dla miast i gmin.    Automatyczna Toaleta Publiczna WC TOP finalistą konkursu Innowator Śląska 2013    Pierwsza w Polsce potrójna toaleta publiczna (Rybnik), pierwsze toalety na karty zbliżeniowe (Kielce), smart city - smart public toilet.    Toalety publiczne w Gdańsku wyprodukowane przez Budotechnikę w 10-tce najlepszych na świecie według portalu Design Curial.    Szeroki wybór elementów wyposażenia oraz modeli, kilkadziesiąt realizacji, szereg certyfikatów i referencji.

Galeria wyposażenia

[EN]
[ES]
[FR]
[RU]
[DE]

Galeria wybranych elementów wyposażenia

Galeria wyposażenia czyli to, co najważniejsze we współczesnej toalecie publicznej. Prezentowane wyposażenie stosowane jest w większości produkowanych toalet w zależności od wybranego pakietu oraz możliwości połączenia z innymi urządzeniami. Poniżej przedstawione zostały zarówno wybrane elementy wyposażenia podstawowego pakietów jak i opcje. Fotografie wzbogacone o opisy mają na celu wyłącznie poglądowe zilustrowanie i przybliżenie Państwu wyglądu detali oraz zasad działania wyposażenia naszych toalet. Jeśli mają Państwo wątpliwości lub pytania odnośnie dopasowania odpowiedniej specyfikacji nasi specjaliści pomogą Państwu w optymalizacji toalety i wyjaśnią niuanse stosowanego nazewnictwa. Jesteśmy w stanie sprostać wszelkim, nawet najbardziej skomplikowanym oczekiwaniom. O szczegóły należy pytać Dział Sprzedaży Budotechnika sp. z o.o.

Ładowarki bezprzewodowe oraz USB (NOWOŚĆ 2017)

Od 2017 roku jako pierwsi w naszym kraju na stałe wprowadziliśmy do naszej oferty bezprzewodowe indukcyjne ładowarki telefonów komórkowych oraz USB. Ładowarki dostępne są zarówno wewnątrz obiektu w specjalnej dedykowanej wnęce oraz na zewnątrz na ścianie elewacji szaletu (tutaj porty zabezpieczone są przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych). W przypadku ładowarek zewnętrznych telefon komórkowy można oprzeć, dzięki czemu nie ma konieczności trzymania go w dłoni. Aby skorzystać z gniazd USB należy posiadać we własnym zakresie niezbędny kompatybilny kabel. Z pewnością tego typu innowacja ucieszy wszystkich użytkowników smartfonów. Mamy nadzieję, że popularyzacja prezentowanego rozwiązania sprawi, że będzie ono szeroko dostępne w coraz to większej liczbie miejsc publicznych.

Strefa wejścia i wyjścia

Strefa wejścia i wyjścia z toalety to jedno z kluczowych miejsc toalety. Pierwszym z elementów z którym użytkownik ma zawsze do czynienia jest wrzutnik monet, który połączony jest z elektronicznymi sterownikami oraz drzwiami i czytelną sygnalizacją stanu toalety (elektroniczny sterownik drzwi montowany jest we wszystkich zestawach wyposażenia poza zestawem SLIM).

Sterownik w zestawie z automatycznymi drzwiami przesuwnymi otwiera skrzydło drzwi na oścież. W wersji z drzwiami uchylnymi pozwala natomiast na odblokowanie / zablokowanie zamka drzwi, ale skrzydło drzwi można otworzyć/zamknąć tylko ręcznie. Użytkownik blokuje zamek naciskając podświetlane, wandaloodporne przyciski, przy czym wewnętrzny przycisk jest zbliżeniowy (nie potrzeba go dotykać). Stan toalety WOLNA/ZAJĘTA/NIECZYNNA sygnalizują wyraźnie świecące lampki. Sterownik pozwala również ograniczyć czas użytkowania toalety (np. 15 min). Opisy sterownika zamieszczono w trzech językach. Opcjonalnie wykonujemy opis działania w piśmie Braille’a. Wyświetlacz pokazujący pozostały czas użytkowania umieszczony jest wewnątrz kabiny w postaci specjalnego wyświetlacza. Po upływie czasu korzystania z toalety drzwi otworzą się samoczynnie. W przypadku zastosowania drzwi przesuwnych, pozostaną one otwarte na oścież do czasu detekcji obecności człowieka. Takie rozwiązanie pozwala przyjść z pomocą w przypadku zasłabnięcia człowieka wewnątrz toalety. System posiada możliwość dowolnego programowania czasu dostępności toalety. W przypadku zaniku napięcia włącza się podtrzymywacz napięcia, który pozwala na normalne otwarcie drzwi przyciskiem. Po wyjściu użytkownika, toaleta przechodzi w stan NIECZYNNE. Przy dłuższej przerwie w dostawie energii oraz w wyjątkowych przypadkach drzwi można otworzyć ręcznie zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz. Drzwi uchylne posiadają zamki, które automatycznie przechodzą w stan otwarte, jeżeli zabraknie napięcia lub zostanie włączony ALARM. Prawidłowe działanie automatu (wrzutnika) w niskich temperaturach gwarantuje indywidualny moduł grzewczy kasety. Automat montowany jest jako opcja do standardowego sterownika z panelem sterowania drzwiami. Pozwala ustalić dowolną opłatę (np.2,40zł) i przyjmuje wszystkie monety z wyłączeniem monet 1,2,5 gr. Na wyświetlaczu pokazywana jest pozostała kwota do zapłaty. Automat nie wydaje reszty. Opcjonalny licznik użyć toalety pozwala ustalać minimalną wielkość przychodów. Za pobieraniem opłaty oraz ograniczeniem czasu użytkowania przemawiają argumenty dotyczące możliwości wykorzystywania toalety jako ciepłej noclegowni. Przeciwko pobieraniu opłaty przemawia fakt, iż częste awarie drzwi spowodowane są dewastacją wrzutnika. Kaseta oraz skarbonka chroniona jest grubymi blachami ze stali, alarmem(opcja) i schowana w konstrukcji budynku. Pokrywa dostępu do urządzenia zamykana jest pilotem, co eliminuje “punkty zaczepienia”. Wejście do toalety jest oświetlone i chronione daszkiem ze szkła bezpiecznego lub plexi wspartego na wspornikach ze stali nierdzewnej. Podgrzewana podłoga chroni natomiast użytkownika przed zlodowaceniem przy przekroczeniu progu pomieszczenia. Wrzutnik połączony jest z systemem sterowania toalety.

 

Detekcja obecności użytkownika

W ramach wyposażenia toalety nie powinno zabraknąć systemu detekcji obecności osób w toalecie, który zapewnia pełne bezpieczeństwo dla użytkowników przebywających w kabinie. Zastosowanie tego typu systemu daje pełną gwarancję wykrycia obecności osoby w środku. Gdy ktoś przebywa w toalecie nie może zostać uruchomiony proces mycia, dezynfekcji i suszenia muszli ustępowej oraz zmywania podłogi. System ten odpowiada również za załączanie i wyłączanie oświetlenia wnętrza toalety. Przy wykryciu osoby (korzystaniu z toalety) światło musi się świecić – w przypadku braku zasilania elektrycznego musi włączyć się zasilanie awaryjne.

Automatyczne Drzwi Przesuwne ADP 

Automatyzacja procesu oznacza, że skrzydło drzwi samoczynnie otworzy się na oścież i zamknie. Nie można nazwać drzwi automatycznymi, jeżeli działanie automatyki sprowadza się tylko i wyłącznie do odblokowania zamka drzwi. Ich otwieranie odbywa się za pomocą wandaloodpornego przycisku umieszczonego na zewnętrznym i wewnętrznym panelu sterującym – drzwi zamykają się automatycznie. Mechanizm drzwi wyposażony jest w fotokomórkę, która uniemożliwia ich zamknięcie, jeżeli ktoś przebywa w jej zasięgu – zabezpieczenie przed przypadkowym przytrzaśnięciem. Dla podniesienia bezpieczeństwa w drzwiach zamontowano również mechanizm przeciążeniowy, chroniący użytkownika przed takim zdarzeniem. Automatyczne drzwi przesuwne zasadniczo podnoszą walory użytkowania toalety i mają duże znaczenie dla jakości jej funkcjonowania, a zwłaszcza dla:

– dostępności dla osób niepełnosprawnych, którym popychanie lub ciągnięcie drzwi uchylnych

   sprawia wiele trudności,

– współdziałania z alarmem: powoduje samoczynne otwarcie drzwi na oścież w przypadku jego

   włączenia,

– kontroli użytkowania: powoduje otwarcie drzwi na oścież w przypadku przekroczenia limitu czasu

   użytkowania.

– wyeliminowania kolejnego miejsca dotyku ręką, co podnosi walory zachowania higieny

   i bezpieczeństwa.

Od 2013 r stosujemy bezdotykowy, wewnętrzny przycisk otwarcia drzwi. Drzwi posiadają zasilanie awaryjne pozwalające na ich otwarcie w przypadku zaniku napięcia. Awaria drzwi może być sygnalizowana komunikatem SMS. System tego typu drzwi posiada certyfikat CE oraz znak bezpieczeństwa B

Automatyczny Zestaw Myjący AZM

System dokładnie myje, suszy i dezynfekuje chemicznie całą muszlę ustępową po jej każdorazowym użyciu oraz zmywa podłogę. Centrala sterująca zapewnia utrzymanie częstotliwości zmywania podłogi oraz nadzoruje działanie całego procesu. System bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania, standard higieny oraz elminuje konieczność częstych wizyt administratora w obiekcie.

Automatyczny Zestaw Umywalkowy AZU-1

Zestaw to zintegrowane, wandaloodporne urządzenie wbudowane w ścianę toalety. Posiada wnękę, do której wkładamy dłonie, a czujniki uruchamiają sukcesywne podawanie mydła w płynie, ciepłej wody oraz powodują włączenie suszarki. Zestaw jest wyposażony w lustro ze stali nierdzewnej oraz zintegrowaną wrzutnię kosza na śmieci. Sam kosz ukryty jest za ścianą kabiny oraz może posiadać zabezpieczenie w postaci systemu ppoż. chroniącego np: przed powstaniem pożaru z wrzuconego niedopałka papierosa itp. Zestaw umywalkowy posiada certyfikat CE oraz znak bezpieczeństwa B.

Komunikacja GSM, sygnalizacja awarii.

W przypadku zaniku zasilania energetycznego włącza się automatycznie system awaryjnego zasilania podtrzymujący oświetlenie i otwarcie drzwi. System może również powiadomić administratora (oraz odpowiednie służby) w postaci wiadomości SMS o zaistnieniu awarii i jej rodzaju. W ramach wyposażenia możliwe jest zainstalowanie modułu GSM dla administratora oraz czujników informujących np o braku mediów lub nieprawidłowym działaniu systemów (w standardzie w pakiecie WC TOP). We wszystkich rodzajach wyposażenia montowany jest natomiast obowiązkowo system alarmowy “Żądanie Pomocy”, dzięki któremu po przyciśnięciu czerwonego przycisku ALARM włącza się alarm świetlno-dźwiekowy na zewnątrz szaletu, odblokowują się drzwi oraz mogą być o wezwaniu pomocy przez użytkownika poinformowane odpowiednie służby.

Stosowane podajniki papieru toaletowego:

– automatyczny, bezdotykowy podajnik papieru toaletowego APP (opcja). Obudowa ze stali nierdzewnej. Papier wysuwa się automatycznie po podłożeniu dłoni pod podajnik. W opcji czujnik zbliżającego się końca papieru toaletowego,

– dodatkowy, ręczny podajnik papieru toaletowego wykonany z blachy ocynkowanej, lakierowanej w kolorze białym lub stali nierdzewnej (opcja) pozwala zapewnić ciągłość papieru toaletowego. Wszystkie podajniki zamykane są na kluczyk.

Plan utrzymania higieny

W zestawie z toaletą publiczną możemy dostarczyć (opcja): instrukcję utrzzymania higieny, wiadro, mop-y, szczotkę, łopatkę, komplet ściereczek w 3 kolorach (każdy kolor przypisany jest do mycia innych urządzeń), zestaw płynów do mycia i dezynfekcji, zestaw do czyszczenia stali nierdzewnej, wąż giętki do zmywania, licznik wody oraz dyfuzor zapachów.

Inne elementy wyposażenia

Inne warte uwagi i bardzo użyteczne elementy wyposażenia naszych toalet: bezpieczny stolik do przewijania niemowląt z pasem bezpieczeństwa i pojemnikiem na nawilżone chusteczki(opcja), zewnętrzne podświetlane oznakowanie WC, stalowe wieszaki na ubrania, pisuar ze stali nierdzewnej(opcja), elegancka oprawa oświetleniowa wewnętrzna i zewnętrzna, instrukcja użytkowania w języku Braille’a i / lub instrukcja audio (opcje), ogrzewanie podłogowe z termostatem oraz wentylator z opóźnionym wyłącznikiem, wbudowana (zlicowana z elewacją) gablota reklamowa formatu 175x175cm (aluminiowa, podświetlana LED-owo z certyfikatem CE(opcja).