TOALETY PUBLICZNE

Toalety publiczne ATP WC TOP, WC MINI. Budotechnika - polski lider w projektowaniu i produkcji nowoczesnych, ekonomicznych i uniwersalnych szaletów dla miast i gmin.    Automatyczna Toaleta Publiczna WC TOP finalistą konkursu Innowator Śląska 2013    Pierwsza w Polsce potrójna toaleta publiczna (Rybnik), pierwsze toalety na karty zbliżeniowe (Kielce), smart city - smart public toilet.    Toalety publiczne w Gdańsku wyprodukowane przez Budotechnikę w 10-tce najlepszych na świecie według portalu Design Curial.    Szeroki wybór elementów wyposażenia oraz modeli, kilkadziesiąt realizacji, szereg certyfikatów i referencji.

Stronie Śląskie – Pierwsza toaleta z bezprzewodowymi ładowarkami oraz USB

[EN]
[ES]
[FR]
[RU]
[DE]

Stronie Śląskie – Pierwsza toaleta z bezprzewodowymi ładowarkami oraz USB

Budotechnika od lat wyznacza standardy wyposażenia toalet publicznych w Polsce. Miło nam poinformować, że od 2017 roku jako pierwsi w naszym kraju na stałe wprowadzamy do naszej oferty bezprzewodowe indukcyjne ładowarki telefonów komórkowych oraz USB. Dostępne są one zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz toalety publicznej. Z pewnością tego typu innowacja ucieszy wszystkich użytkowników smartfonów. Mamy nadzieję, że popularyzacja prezentowanego rozwiązania sprawi, że będzie ono szeroko dostępne w coraz to większej liczbie miejsc publicznych.

Teleexpress Extra TVP Info (czas od:12:03)

„FAKTY” TVP Wrocław (czas od: 12:43)

Pierwszy szalet miejski w nowym efektownym modelu elewacji Mur Pruski wyposażony w tego typu nowoczesne urządzenia zrealizowaliśmy dla znajdującej się w województwie dolnośląskim Gminy Stronie Śląskie. Ładowarki dostępne są zarówno wewnątrz obiektu w specjalnej dedykowanej wnęce oraz na zewnątrz na ścianie elewacji szaletu. W przypadku ładowarek zewnętrznych telefon komórkowy można oprzeć, dzięki czemu nie ma konieczności trzymania go w dłoni. Aby skorzystać z gniazd USB należy posiadać we własnym zakresie niezbędny kompatybilny kabel.

Nowa półautomatyczna toaleta publiczna została ponad to komfortowo wyposażona w elementy pakietu WC MINI takie jak automatyczny podajnik wody, mydła oraz suszarkę, pisuar ze stali nierdzewnej z automatycznym spłukiwaniem uruchamianym czujnikiem podczerwieni, dyfuzor zapachów, dodatkowy tradycyjny podajnik papieru toaletowego, muszlę ze stali nierdzewnej z automatycznie uruchamianym spłukiwaniem oraz ogrzewanie podłogowe.

W celu zapewnienia wysokiego standardu bezpieczeństwa szalet wyposażony został w szereg elementów takich jak: moduł sterowania GSM dla administratora, moduły sygnalizacji braku mediów: zatkania umywalki oraz muszli ustępowej, system ppoż. kosza na śmieci, system alarmowy „Żądanie pomocy” oraz zasilanie awaryjne oświetlenia. Z myślą o rodzicach z małymi dziećmi w ramach wyposażenia pojawił się również przewijak dla niemowląt. Nie zabrakło też wewnętrznych i zewnętrznych instrukcji użytkowania w trzech językach oraz wieszaków ubraniowych.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie wyposażeniu jak również estetycznej elewacji w modelu Mur Pruski szalet w gminie Stronie Śląskie należy do grona najefektowniejszych tego typu obiektów w Polsce. Znajduje się on nieopodal tamtejszego Urzędu Pocztowego przy ulicy Kościuszki. Za możliwość skorzystania z szaletu należy uiścić opłatę w wysokości 1 zł.

 

Artykuły w mediach na temat realizacji:

Onet.pl – Toaleta na miarę naszych czasów. Jedyna taka w kraju

RMF24 – Stronie Śląskie: Toaleta, w której naładujesz telefon i tablet

Radio Wrocław – Miejski szalet z bezprzewodowymi ładowarkami i USB

Gazeta Wyborcza – Szalet miejski z ładowarkami bezprzewodowymi i USB

stronie.pl – Szalet miejski w Stroniu Śląskim

Starostwo Powiatowe w Gliwicach – Kolejny sukces Budotechniki

Źródło; Zdjęcie wnętrza toalety publicznej autorstwa / pochodzi ze strony Urzędu Gminy Stronie Śląskie