TOALETY PUBLICZNE

Toalety publiczne ATP WC TOP, WC MINI. Budotechnika - polski lider w projektowaniu i produkcji nowoczesnych, ekonomicznych i uniwersalnych szaletów dla miast i gmin.    Automatyczna Toaleta Publiczna WC TOP finalistą konkursu Innowator Śląska 2013    Pierwsza w Polsce potrójna toaleta publiczna (Rybnik), pierwsze toalety na karty zbliżeniowe (Kielce), smart city - smart public toilet.    Toalety publiczne w Gdańsku wyprodukowane przez Budotechnikę w 10-tce najlepszych na świecie według portalu Design Curial.    Szeroki wybór elementów wyposażenia oraz modeli, kilkadziesiąt realizacji, szereg certyfikatów i referencji.

Higiena i czystość

[EN]
[ES]
[FR]
[RU]
[DE]

Podstawowe zasady zachowania czystości i higieny

Bardzo istotną kwestią w życiu człowieka jest higiena i czystość. Każdy z nas miał nie jednokrotnie wątpliwości, co do jej standardu korzystając z toalet w różnego typu miejscach publicznych. Powszechnie utarła się opinia, że są to miejsca brudne, które odwiedza się wyłącznie z konieczności. Jednak tak być nie powinno. Toaleta jest to pomieszczenie w którym szczególnie ważna jest dbałość o odpowiedni standard w zakresie higieny i czystości, bo to właśnie od niego w dużej mierze zależy poczucie komfortu osób z niej korzystających.

 

Bakterie i drobnoustroje

Bez wątpienia bakterie to najbardziej wszędobylskie organizmy na naszej planecie. Często zagnieżdżają się w bardzo nietypowych lub trudno dostępnych miejscach. Jednym z najpopularniejszych pomieszczeń, które sobie upodobały są właśnie toalety. Niestety dla człowieka, pomimo swych minimalnych rozmiarów są wielkim zagrożeniem. Mogą one wywołać szereg różnego typu infekcji, zakażeń i chorób od klasycznych takich jak grzybica poprzez zapalenie płuc, opon mózgowych, aż po gronkowce itp. Bakterie powodują również niszczenie materiałów przemysłowych. Maksymalna ochrona przed drobnoustrojami i zarazkami w toalecie publicznej jest ściśle związana z ograniczeniem ilość miejsc, które musi dotknąć użytkownik. Niezbędnym, aby ten warunek został spełniony jest użycie bezdotykowej armatury, dzięki czemu zminimalizowany jest nasz kontakt z elementami wyposażenia toalety.

Brud i zanieczyszczenia

Brud najbardziej lubi ukrywać się w zakamarkach oraz różnego typu szczelinach. Kto z nas nie raz w domu nie musiał męczyć się przy czyszczeniu trudno dostępnych miejsc w swojej toalecie. Aby jednak było ich jak najmniej warto zastosować odpowiednie materiały zarówno okładziny podłogi, ścian jak i sufitu oraz zminimalizować ilość podziałów połączeń oraz szczelin. Gromadzące się w narożnikach podłogi zanieczyszczenia można wyeliminować poprzez zastosowanie np. nieprzepuszczalnej podłogi łagodnie wywiniętej na ściany. Warto też, aby misa ustępowa oraz kosz na śmieci nie dotykał bezpośrednio podłogi.

Nieprzyjemny zapach

Z pewnością niejednokrotnie każdy z nas miał okazję spotkać się z nieprzyjemnym zapachem przy korzystaniu z publicznych toalet. Nie powinien on jednak w takich pomieszczeniach występować. Jeśli toaleta publiczna jest dobrze i szczelnie wykonana z odpowiednich zwartych i trwałych materiałów wysokiej jakości oraz przy zachowaniu wszelkich norm i zasad tego typu zapach w toalecie nie będzie miał miejsca. Jest to bardzo istotny czynnik, gdyż w dużej mierze to właśnie węch jest jednym z najbardziej wyczulonych zmysłów człowieka.

Czystość i higiena

Toalety publiczne użytkowane są przez różne osoby nie rzadko pozostające po sobie dużo odpadków. Często przed wejściem np. podczas deszczu nanosimy dużą ilość brudu oraz błota. Jednak standard czystości nie zależnie od użytkownika toalety publicznej powinien być zawsze taki sam. Rozwiązaniem, które jest odpowiedzią na ten problem jest samoczyszcząca się miska ustępowa oraz podłoga toalety. Dzięki temu bez względu na porę roku, każdy użytkownik zawsze korzysta z miejsca w którym pobyt to po prostu czysta przyjemność. Niezbędne jest oczywiście zgodne z harmonogramem serwisowanie toalety przez administratora. Czy obiekty tego typu będą jednak spełniać swoją rolę przez długie lata zależne jest głównie od tego, czy użytkownicy będą je odpowiednio szanować.