TOALETY PUBLICZNE

Toalety publiczne ATP WC TOP, WC MINI. Budotechnika - polski lider w projektowaniu i produkcji nowoczesnych, ekonomicznych i uniwersalnych szaletów dla miast i gmin.    Automatyczna Toaleta Publiczna WC TOP finalistą konkursu Innowator Śląska 2013    Pierwsza w Polsce potrójna toaleta publiczna (Rybnik), pierwsze toalety na karty zbliżeniowe (Kielce), smart city - smart public toilet.    Toalety publiczne w Gdańsku wyprodukowane przez Budotechnikę w 10-tce najlepszych na świecie według portalu Design Curial.    Szeroki wybór elementów wyposażenia oraz modeli, kilkadziesiąt realizacji, szereg certyfikatów i referencji.

Bezpieczeństwo

[EN]
[ES]
[FR]
[RU]
[DE]

Elementy wpływające na bezpieczeństwo użytkowników oraz administratora

Bezpieczeństwo jest to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Odznacza się brakiem ryzyka, utraty czegoś szczególnie cennego – życia, zdrowia, pracy, szacunku, uczuć, dóbr materialnych i dóbr niematerialnych. Bezpieczeństwo jest naczelną potrzebą i jego brak wywołuje niepokój i poczucie zagrożenia. Człowiek zawsze stara się oddziaływać na swoje otoczenie zewnętrzne by usuwać, a przynajmniej oddalać zagrożenia, eliminując własny lęk, obawy, niepokój i niepewność. Zagrożenia mogą być skierowane na zewnątrz i do wewnątrz; tak samo powinny być skierowane działania w celu ich likwidowania. Bezpieczeństwo w odniesieniu do toalet publicznych możemy podzielić na dwa rodzaje: użytkownika oraz administratora (zamawiającego).

 

Bezpieczeństwo użytkownika

Na poczucie bezpieczeństwa wpływa wiele czynników. Pierwszym z pewnością bardzo istotnym jest fakt, iż podczas korzystania z toalety publicznej użytkownik może być pewny, że nie zostanie napadnięty oraz nikt nie zakłóci jego spokoju. Kolejnymi tak samo ważnymi elementami są zamontowane w toalecie urządzenia, które powinny spełniać normy certyfikatów CE oraz B oraz bezpieczne i nieszkodliwe media z których korzysta użytkownik takie jak: woda, mydło oraz papier toaletowy. W toalecie powinna być też zminimalizowana możliwość skaleczenia się. Jest to możliwe tylko dla obiektów w których wnętrze nie posiada żadnych ostrych i wystających elementów wyposażenia. Wszelkie przyłącza są odpowiednio ukryte, instalacja elektryczna posiada stopień odporności min IP44, a podłoga jest antypoślizgowa. W nagłych przypadkach użytkownik obowiązkowo musi mieć możliwość włączenia alarmu i wezwania pomocy z zewnątrz. Konstrukcja szaletu powinna być stabilna, solidna, statyczna, odpowiednio zamontowana i odporna na różnego typu warunki atmosferyczne.

Bezpieczeństwo administratora (zamawiającego)

Najistotniejszym elementem w odniesieniu do bezpieczeństwa administratora jest pewność, że zakupiona toaleta publiczna spełnia wszelkie niezbędne normy i była wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, tak aby bez przeszkód mogła być dopuszczona do użytkowania. Dzięki temu każdy administrator (zamawiający) nie ma wątpliwości, iż wygospodarowane na ten cel pieniądze zostały wydatkowane zgodnie z przeznaczeniem. Zminimalizowanie możliwości wypadków to również bardzo istotna cecha toalety. W przypadku nieprzewidzianego zdarzenia administrator posiada szereg dokumentów zapewniających, iż dołożono wszelkich starań, aby sprowadzić do minimum możliwość jego zaistnienia. Opcja powiadomień SMS to także przydatna funkcja wprowadzona właśnie z myślą o administratorach obiektów. Powiadamia ona np. o uruchomieniu się automatycznego systemu ppoż. w koszu na śmieci, włączeniu i wyłączeniu alarmu, czy też zatkanej muszli ustępowej lub umywalce. Dbałość o bezpieczeństwo wspomagają bardzo przydatne pomieszczenia techniczne toalet zaopatrzone w Plan Higieny, który opisuje z jaka częstotliwością, jakich narzędzi i jakie środki czystości należy użyć do czyszczenia danej strefy obiektu. Budotechnika sp. z o.o. to firma z ponad 25 letnim doświadczeniem charakteryzująca się stabilnością finansową, silną pozycją na rynku oraz profesjonalizmem oferowanych usług oraz produktów. Jako producent zapewniamy pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny(opcja) dla wykonanych przez naszą firmę toalet publicznych.