TOALETY PUBLICZNE

Toalety publiczne ATP WC TOP, WC MINI. Budotechnika - polski lider w projektowaniu i produkcji nowoczesnych, ekonomicznych i uniwersalnych szaletów dla miast i gmin.    Automatyczna Toaleta Publiczna WC TOP finalistą konkursu Innowator Śląska 2013    Pierwsza w Polsce potrójna toaleta publiczna (Rybnik), pierwsze toalety na karty zbliżeniowe (Kielce), smart city - smart public toilet.    Toalety publiczne w Gdańsku wyprodukowane przez Budotechnikę w 10-tce najlepszych na świecie według portalu Design Curial.    Szeroki wybór elementów wyposażenia oraz modeli, kilkadziesiąt realizacji, szereg certyfikatów i referencji.

Nowoczesny dwukabinowy szalet miejski na placu Biegańskiego w Częstochowie

[EN]
[ES]
[FR]
[RU]
[DE]

Nowoczesny dwukabinowy szalet miejski na placu Biegańskiego w Częstochowie

Znajdujący się obok Ratusza oraz Alei Najświętszej Maryi Panny prowadzącej do Sanktuarium na Jasnej Górze plac Biegańskiego jest miejscem gdzie od sierpnia 2017 r. funkcjonuje nowa kolejna już dwukabinowa toaleta publiczna w Częstochowie. Szalet został wykonany w gustownej szarej granitowej elewacji dobrze wpisującej się w objęte ochroną konserwatorską otoczenie.

Dwie kabiny nowego szaletu w Częstochowie wyposażone zostały w szereg komfortowych elementów sanitarnych pakietu WC MINI takich jak automatyczny podajnik wody, mydła oraz suszarki, wiszącą muszlę ze stali nierdzewnej z automatycznym spłukiwaniem zdublowanym przyciskiem ręcznym, dyfuzor zapachów oraz tradycyjne podajniki papieru toaletowego. Za bezpieczeństwo oraz media odpowiada szereg czujników, moduł sterowania GSM oraz system alarmowy „Żądanie Pomocy”.

Nowe szalety miejskie w Częstochowie zostały również w pełni przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a z myślą o rodzicach z małymi dziećmi pojawiły się przewijaki dla niemowląt. Z pewnością nowe toalety zostaną pozytywnie przyjęte zarówno przez licznych pielgrzymów oraz mieszkańców, którzy zabiegali o tą inwestycję. Przypominamy, że nasza firma pod koniec 2015 r. wykonała pierwszą dwukabinową toaletę publiczną dla Częstochowy. Szalet w pakiecie WC MINI  oraz modelu AKRYL został zainstalowany na Placu Daszyńskiego i był pierwszą tego typu realizacją w Polsce sfinansowaną w wyniku glosowania w ramach budżetu obywatelskiego.

 

Informacje medialne na temat realizacji:

czestochowa.pl – Nowa toaleta na pl. Biegańskiego

naszemiasto.pl – Na placu Biegańskiego stanęły szalety

czestochowa.dlawas.info – Nowa toaleta na pl. Biegańskiego

wczestochowie.pl – Nowoczesny szalet miejski na placu Biegańskiego

wyborcza.pl – Publiczny szalet na placu Biegańskiego już działa. Nareszcie!

Radio Jura – Po sześciu latach publiczny szalet wraciół na plac Biegańskiego

cz.info.pl – Toaleta publiczna na pl. Biegańskiego

trybunaczestochowska.pl – Montują szalet na placu Biegańskiego

dziennikzachodni.pl – Będzie szalet na pl. Biegańskiego przed szczytem pielgrzymkowym

wyborcza.pl – Na “Bieganie” klęska urodzaju: i nowy miejski szalet, i toi toi bez właściciela

Zdjęcia są częściowo autorstwa UM w Częstochowie. Źródło: czestochowa.pl.

Publikacja ma charakter wyłącznie informacyjny.