TOALETY PUBLICZNE

Toalety publiczne ATP WC TOP, WC MINI. Budotechnika - polski lider w projektowaniu i produkcji nowoczesnych, ekonomicznych i uniwersalnych szaletów dla miast i gmin.    Automatyczna Toaleta Publiczna WC TOP finalistą konkursu Innowator Śląska 2013    Pierwsza w Polsce potrójna toaleta publiczna (Rybnik), pierwsze toalety na karty zbliżeniowe (Kielce), smart city - smart public toilet.    Toalety publiczne w Gdańsku wyprodukowane przez Budotechnikę w 10-tce najlepszych na świecie według portalu Design Curial.    Szeroki wybór elementów wyposażenia oraz modeli, kilkadziesiąt realizacji, szereg certyfikatów i referencji.

Dwie toalety publiczne WC MINI AKRYL z pergolami w Częstochowie

[EN]
[ES]
[FR]
[RU]
[DE]

Dwie toalety publiczne WC MINI AKRYL z pergolami w Częstochowie

Częstochowa doczekała się nowych toalet publicznych. Dwa szalety miejskie Budotechniki w modelu WC MINI AKRYL pojawiły się na Placu Daszyńskiego. Mieszkańcy oraz turyści zyskali nowe toalety wybudowane i sfinansowane w ramach realizacji zadania z budżetu obywatelskiego na 2015 r.

Dwie toalety WC MINI AKRYL z pergolami w Częstochowie (4)

Nowe szalety publiczne zostały komfortowo wyposażone. Wodę, mydło oraz suszarkę otrzymamy automatycznie po podłożeniu dłoni pod podajnik. Spłukiwanie muszli uruchomi się również automatycznie, a o komfort dba ogrzewanie podłogowe oraz dyfuzor zapachów. Za bezpieczeństwo odpowiedzialne są takie systemy jak: Żądanie pomocy”, ppoż. kosza na śmieci oraz moduł GSM dla administratora. Czas użytkowania toalety został ograniczony do 15 minut.

Specjalnie z myślą o rodzicach z małymi dziećmi w obu kabinach pojawił się bezpieczny, uchylny przewijak dla niemowląt. Toalety są też w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie zabrakło również wewnętrznej oraz zewnętrznej instrukcji użytkowania w trzech językach: polskim, niemieckim oraz angielskim, która może okazać się szczególnie przydatna z racji wielu tysięcy pielgrzymów odwiedzających, co roku Częstochowę.

Z zewnątrz nowe szalety miejskie wykonane zostały w akrylowej grafitowej elewacji. Dodatkowo z trzech stron budynek przegrodzony jest drewnianymi pergolami, po których wspinać się będą zielone pnącza. Tego typu zabieg z pewnością doda nowym szaletom uroku i sprawi wrażenie bardziej przytulnych oraz pozytywnie wpisujących się w otoczenie. Po zmroku szalety widoczne są dzięki podświetlonym ledowo symbolom toalety. Nasza realizacja w Częstochowie była bardzo wyjątkowa. Mamy nadzieję, że nowe szalety miejskie będą dobrze i długo służyć mieszkańcom oraz turystom.

 

 
 

Informacje medialne na temat realizacji:

Telewizja ORION – Już można korzystać.  Materiał TV

Telewizja ORION – Z potrzeby… mieszkańców. Materiał TV

Dziennik Zachodni – Częstochowa: w centrum w końcu postawiono toaletę

Radio Jura – Po raz pierwszy od lat w centrum miasta stanęła toaleta publiczna

Wyborcza.pl – Szykujcie drobne…

Urząd Miasta Częstochowy – Nowa toaleta

Życieczęstochowy i powiatu – Toalety publiczne na placu Daszyńskiego

Serwis samorządowy PAP – Częstochowa: Nowa toaleta publiczna

Naszemiasto – Nowoczesna toaleta na placu Daszyńskiego

wczęstochowie.pl –  Nowoczesny szalet miejski na Placu Daszyńskiego

Wyborcza.pl – Szalet na placu Daszyńskiego w Częstochowie już działa

zdrowaczestochowa.pl – Toaleta publiczna na pl Daszyńskiego

naszemiasto.pl – Nowa toaleta publiczna na placu Daszyńskiego

czewa24.pl – Toaleta publiczna na pl. Daszyńskiego